Pojištění internetových rizik - novinka roku 2016

Pojištění internetových rizik - novinka roku 2016

Trend nákupů na internetu nepřetržitě roste, stejně jako jeho užívání. Dnes si už prakticky nedovedeme představit, že bychom cokoli, co potřebujeme, sháněli někde po obchodech. Jednoduše dvakrát klikneme a vše co potřebujeme, máme druhý den doma. Na internetu se také prezentujeme, ať už jako jednotlivci, tak i jako podnikatelé nabízející produkty.

Také si uvědomujeme to, že s nárůstem využívání služeb internetu hrozí i nová rizika. Takovými riziky jsou například zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na sociálních sítích nebo v diskuzních fórech. Ale pozor, toto vše jde od 1. 1. 2016 pojistit!

Kolik Vás takové pojištění může stát?
Jsou dvě možnosti, ze kterých si můžete vybrat. První je Single – kdy roční pojistné vyjde na 900,- Kč a je pro jednotlivce a druhá je Family – kdy roční pojistné vyjde na 1.188,- Kč a jak z názvu vyplývá, je pro rodinu.

Na co se pojištění vztahuje?

 

Pojďme se na rizika podívat podrobněji.

Nákup na internetu.
Představte si, že jste si na internetu objednali mobilní telefon, v současné době nic neobvyklého, internetové obchody nabízejí mnohem výhodnější ceny, než kamenné, tak proč neušetřit. Co si ale počnete ve chvíli, kdy Vám místo vysněného telefonu dorazí pouze maketa? Nebo doručený telefon nefunguje? Asi jednoduše kontaktujete internetového prodejce, vyplníte formuláře, pošlete mobil zpět, v nejhorším případě budete reklamaci řešit soudní cestou.

NE!

Jednoduše vytočíte telefonní číslo asistenční služby a o všechno se pojišťovna postará za Vás. Posoudí, jestli je právo na Vaši straně, vyřídí reklamační řízení a v případě potřeby provede proti internetovému obchodu i soudní řízení. Navíc Vám pojišťovna zaručuje, že pokud se jim nepodaří vyřešit reklamaci do 3 měsíců, uhradí Vám kupní cenu mobilního telefonu.

Podmínky

  • Zboží musí být nové, řádně zaplacené a v hodnotě od 900,- Kč do 50 000,- Kč.
  • Nevztahuje se na nákup zvířat a rostlin, jídla, cenných papírů, zbraní, služeb a z boží z aukčních portálů.
  • Územní platnost je: státy EU, Švýcarsko, Norsko, Island, Izrael, Japonsko, Austrálie a Nový Zéland, USA a Kanada

 

Zneužití platební karty
Už se Vám někdy stalo, že jste ztratili platební kartu a následně jste se divili, jaké platby máte zaúčtované? V dnešní době, kdy je v České republice vydáno přes šest a půl milionu bezkontaktních platebních karet, se rozhodně nejedná o imaginární představu. Ale co potom?

Jednoduše vezmete do ruky telefon, vytočíte číslo asistenční služby a pojišťovna Vám pomůže získat odcizenou částku zpět. A navíc, pokud se pojišťovně danou situaci nepodaří do tří měsíců vyřešit, poskytne Vám finanční náhradu za vzniklou škodu až do výše 50 000,- Kč.

Zneužití identity na internetu
Obdrželi jste někdy podvodný email, tzv. phishing? Posílali jste někomu číslo Vašeho účtu emailem? Uváděli jste na internetu Vaše rodné číslo, adresu, telefonní číslo nebo číslo občanského průkazu? A víte o tom, že když se připojíte k internetu přes nezabezpečenou wi.fi, je zneužití těchto údajů až neuvěřitelně snadné?

S pojištěním se ale nemusíte bát. Pokud někdo zneužije Vaše osobní data k finančním závazkům, se kterými nesouhlasíte, zavoláte asistenční linku a pojišťovna Vám zaručí, že udělá vše pro to, aby Vás zprostili dluhu, případně navrátili finanční prostředky zpět na Váš účet. A pokud se jim to nepodaří do tří měsíců, poskytnou vám finanční náhradu až do výše 100 000,- Kč!

Poškození pověsti na internetu
Říká Vám něco pojem „kyberšikana“? V dnešní době Facebooku bohužel stále palčivější problém. Bojíte se, že někdo na internetu zneužije informace o Vašem soukromém životě, Vaše osobní fotografie, nebo Vás pomluví a tím ohrozí Vaší pověst? 

Už se bát nemusíte! Pokud se Vám něco takového stane, zavoláte asistenční linku a tam podniknou potřebné kroky v limitu až 50 000,- Kč k odstranění nežádoucích informací z internetu a poskytnutí omluvy.

A co třeba IT asistence, neboli pomoc na dálku?
Máte možnost až 4x ročně konzultovat na asistenční lince po dobu 30 minut problémy týkající se výpočetní techniky, internetu, softwaru nebo elektroniky.

Ještě stále si myslíte, že Vám nic nehrozí? Internet je plný podvodníků, chraňte sebe a svoji rodinu! Snížíte tak dopady výše zmíněných rizik na Vás i Vaší rodinu! Pokud Vás tento produkt zaujal, neváhejte mě kontaktovat nebo mě navštívit v kanceláři na Brněnské 65 v Jihlavě!

Stáhněte si zdarma

Jak nenaletět finančním upírům

Stáhněte si zdarma

Jak nenaletět finančním upírům